از بین برند اشتهای کاذب با این میان وعده  | تغذیه سالم

از بین برند اشتهای کاذب با این میان وعده | تغذیه سالم

از بین برند اشتهای کاذب با این میان وعده

از بین برند اشتهای کاذب با این میان وعده

تغذیه

این یه حقیقت آشکاره: وقتی پای سلامتی به میان میاد، چیزیی که می خورید، بیشتر از هر چیز دیگری، اهمیت پیدا می کنه. انتخاب غذای درست می تونه بیماریا رو از شما دور کنه، پوست و موهاتون رو دلپذیر و سالم نگه داره و حتی به شما کمک کنه بیشتر عمر کنین. دلایل بسیار زیادی نشون داده که رژیم غذایی روزانه شما، می تونه اشتهای کاذب رو نابود کنه.

هممون چیزایی رو هوس می کنیم بخوریم که معمولا هم ارزش غذایی ندارن. اما حرکتی خیلی راحت انتخاب یه میان وعد ه مناسب می تونه به شما کمک کنه، همیشه انتخابای بهتری در تغذیه داشته باشین.

قدرت پروتئین در رژیم غذایی

اینکه رژیمای غذایی پُر پروتئین، متدهایی موثر در کاهش وزن هستن، دلیل داره؛ وقتی شما سیر و راضی هستین، بهتر فکر می کنین و پس تصمیماتی که می گیرین خیلی کمتر از روی وسوسه یا یه میل ناگهانیه. پروتئین موجود در غذا، به وسیله تموم بخشای بدن تون مصرف می شه تا رشد کنین و کارکرد خوبی داشته باشین. پروتئین، در طیف بسیار متنوعی از غذاها پیدا میشه، هم منابع حیوونی و هم منابع گیاهی، پس می تونین در هر نوع رژیمی که هستین، به مقدار کافی پروتئین استفاده کنین.

ساده س!؛ وقتی شما به مدت طولانی تری احساس سیری می کنین، احتمال اینکه گرسنه شید و تصمیمای بد غذایی بگیرین خیلی کمتر می شه. وقتی گرسنه باشین، یه برش بزرگ پیتزا یا کیک شکلاتی، بسیار وسوسه برانگیز به چشم میاد.

پروتئین از دو راه دیگه هم اشتهای تون رو کم می کنه: قند خون رو اثبات کرده و اخلاق تون رو بهتر می کنه. اسید آمینه ی موجود در پروتئین، واسه کاهش هورمونا لازمه، یعنی هورمونایی که خلق تون رو اثبات کرده و به عنوان یه داروی طبیعی ضد اضطراب عمل میکنن. وقتی شما آروم و خونسرد هستین، خیلی راحت تر می تونین انتخابای سالم غذایی داشته باشین.

مغزها، پر از پورتئین هستن و مدتهاس که متخصصین تغذیه، اونا رو به عنوان میان وعده ای بسیار عالی پیشنهاد می کنن. اما طبق مطالعه ای نوین روی مغز، گردو واسه شکست دادن گرسنگی و اشتها، کامل و حیرت انگیزه.

این مطالعه که ، اولینه نشون داد آدمایی که اسموتیای ترکیب شده با گردو خورده بودن نسبت به گروهی که اسموتیای شون گردو نداشت، در طول روز کمتر احساس گرسنگی کرده بودن. این افراد با به کار گیری MRI مورد آزمایش قرار گرفتن و معلوم شد گروهی که اسموتی با گردو مصرف کرده بودن، نسبت به گروهی که گردویی مصرف نکرده بودن، عکس العمل بسیار کمتری نسبت به تصاویر پیتزا و دسر نشون دادن. محققان به این نتیجه رسیدن وقتی این افراد گردو خورده بودن، اون بخش از مغز که به کنترل اشتها مربوطه، فعال شده بود.

دلایل دیگری که باید گردو بخورین

گردو، منبعی بسیار مغذیه که مخصوصا از نظر ویتامین E، امگا ۳ و فیبرهای غذایی زیادی که داره، واسه تون فوق العاده خوبه. خوردن گردو واسه سلامت قلب و سیستم تنفسی سودمنده و حتی خواص ضد سرطانی داره. توانایی گردو واسه فریب دادن مغز جهت انتخاب غذاهای سالم تر، امتیازیه که نمیشه خیلی راحت از اون گذشت.

گردو می تونه میان وعده هوشمندانه ای باشه اما واسه اینکه از فواید اون بیشترین بهره رو ببرین می تونین اونو به سالاد، ماست و اسموتیای تون اضافه کنین، حتی می تونین خودتون کره گردو درست کنین.

میان وعده ها رو دست کم نگیرید

چیزی که واسه شکست دادن اشتها، هیچوقت نباید از یاد ببرین اینه که به خوردن میان وعده اهمیت بدین. شاید فکر کنین خوردن بین وعده های اصلی غذایی، واسه کاهش وزن و حفظ وزن ایده آل، مناسب نیس، اما واقعیت اینه که خوردن میان وعده های سالم حتی می تونه بهترین راه شکست دادن اشتها و گرسنگی باشه. وقتی در شرایط «گرسنه بودن» قرار نگیرید، احتمال اینکه غذاهای سالم و مغذی رو انتخاب کنین خیلی بیشتر می شه و سراغ اولین چیزی که واسه خوردن در دسترس دارین نخواهید رفت.برترینا

.

منبع : pezeshk.us

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *