از خواب پریدن نشانه چیست؟ | تغذیه سالم

از خواب پریدن نشانه چیست؟ | تغذیه سالم

از خواب پریدن نشونه چیه؟

کارشناسان علل مختلفی رو واسه بیدارشدنای یهویی از خواب عنوان می کنن؛ اولین مورد اسپاسم عضلات پا هستش که به دلایل جور واجور اتفاق می افته و می تونه باعث بیدار شدن از خواب و احساس درد در افراد شه. این اسپاسم که به سندروم پای بی قرار هم مشهوره به دلایل جور واجور بروز می کنه که از جمله اون میشه به کم خونی یا مشکلات استخوانی اشاره کرد که باید فرد تحت مشاوره دکتر قرار گیرد.

از خواب پریدن نشونه چیه؟

از خواب پریدن نشونه چیه؟

آپنه خواب یا همون خروپف هم یکی دیگه از دلایل بیدار شدن یهویی از خوابه که به دلیل کمبود اکسیژن و بسته شدن راه تنفس ایجاد می شه و می تونه باعث بروز حمله قلبی یا سکته مغزی، کاهش سطح هوشیاری و خستگی و هم اینکه کم خوابی و بی خوابی در افراد شه.

عفونت مجاری ادراری، مریضی پروستات در آقایون، دچار شدن به دیابت، نوشیدن مقادیر بالای نوشیدنی مخصوصا نوشیدنیای شامل کافئین در ساعات پایانی شب همه می تونه باعث بی خوابی در افراد شه.

کارشناسان پیشنهاد می کنن در صورت وجود مریضی زمینه ای فرد حتما به دکتر مراجعه کنه و هم اینکه واسه خوابی راحت از نوشیدن مایعات در ساعات پایانی شب دوری شه.

از جمله دیگه عوامل بی خوابی میشه به تعریق شبونه بدن اشاره کرد که مخصوصا در بعضی افراد بسیار شدید بوده و می تونه باعث بدخوابی اونا شه. کارشناسان واسه داشتن خوابی راحت استحمام قبل از خواب، به کار گیری لباس مخصوص خواب و هم اینکه تنظیم دمای اتاق خواب رو پیشنهاد کردن. / باشگاه خبرنگاران

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *