از خرید بامیه های قهوه ای رنگ خودداری کنید  | بیماری

از خرید بامیه های قهوه ای رنگ خودداری کنید | بیماری

: از خرید بامیه های قهوه ای رنگ دوری کنین

: از خرید بامیه های قهوه ای رنگ دوری کنین

بهداشت

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه پیشنهاد کرد: ادما از خرید بامیه های قهوه ای رنگ دوری کرده و زولبیا و بامیه شفاف بخرن.

بهمن خدادادیان با بیان اینکه رنگ زولبیا و بامیه تازه شفافه، گفت: پیشنهاد می شه ادما از خرید بامیه های قهوه ای رنگ دوری کنن، چون این نوع بامیه ها معمولا در روغنای چند بار استفاده شده سرخ می شن تا رنگ اونا قهوه ای شه.

این کارشناس بهداشت محیط با بیان اینکه بعضی از رنگ در جفت و جور زولبیا و بامیه استفاده می کنن، گفت: جفت و جور زولبیای رنگی تخلف بوده و با اون برخورد می شه.

ایشون اضافه کرد: بعضی ادعا دارن که از رنگای خوراکی و آبمیوهای طبیعی یا آبلیمو واسه رنگ زولبیا و بامیه استفاده می کنن، اما این مواد هم در تغییر دما با محتویات زولبیا و بامیه روند شیمیایی میده و ترکیبات اونا تغییر می کنه که خطرناکه.

خدادادیان بر خرید زولبیا و بامیه از مراکز معتبر تاکید کرد و اضافه کرد: افراد هنگام خرید باید دقت دارا باشن زولبیا و بامیه حالت ترد و تازه داشته باشه و خشک نباشه.

خدادادیان به به کار گیری لوازم مدرن در بازرسی از قنادیا اشاره کرد و گفت: با به کار گیری این لوازم میشه روغن چند بار استفاده شده رو تشخیص داد.

ایشون با اشاره به به کار گیری جوش شیرین به وسیله بعضی افراد سودجو در طبخ زولبیا و بامیه، گفت: جوش شیرین حالت پف کرده به زولبیا و بامیه میده و ظاهر اونو مشتری پسند می کنه و با در نظر گرفتن مضرات اون، انجام این کار تخلف بوده و با به کار گیری دستگاهی که همراه بازرسانه خیلی راحت جوش شیرین در زولبیا و بامیه تشخیص داده می شه.

.

منبع : pezeshk.us

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *