“از خاصیت چربی سوزی بذر کتان بیشتر بدانید!   | رژیم غذایی”

“از خاصیت چربی سوزی بذر کتان بیشتر بدانید! | رژیم غذایی”

 

از خاصیت چربی سوزی بذر کتون بیشتر بدونین!

شادی مددی، کارشناس تغذیه در گفتگو با خبرنگار بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون گفت: بذر کتون یه دانه گیاهی خیلی خوبه که به سلامت بدن و تناسب اندام کمک می کنه. این بذر پر از مواد مغزی مثل منگنز، ویتامین B، ویتامین E، امگا ۳ه و هم دارای اندازه زیادی فیبر محلول و غیر محلوله. 

مددی اضافه کرد: فیبرهای موجود در این دانه های گیاهی به هضم غذا در معده کمک می کنه و باعث از بین رفتن نفخ شکم می شه هم اینکه یبوست رو ریشه کن می کنه و از افزایش اندازه شکم به وجود اومده به وسیله این مریضی جلوگیری می کنه. 

: روغنی بودن این دانه می تونه موجب احساس سیری شه پس اگه نیم ساعت قبل از غذا به مقدار یه قاشق غذاخوری ازش استفاده شه فرد نمی تونه غذای زیادی بخوره واین احساس سیری کم کم موجب کاهش وزن می شه. 

مددی گفت: اگه بذر کتون همراه با وعده اصلی غذا مصرف شه موجب می شه تا غذا به مدت بیشتری در معده بمونه و به صورت کم کم وارد روده کوچیک شه که این کندی در روند هضم موجب پایداری سطح انسولین باعث کاهش میل فرد نسبت به غذاهای چرب می شه که خود نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و چربی های شکم داره. 

مددی در مورد روش مصرف این بذر گفت: این دانه ِ روغنی رو قبل از مصرف باید به طورکامل آسیاب کرد و به شکل پودر درآورد. لازمه اندازه مصرفی اون کم کم زیاد شه تا فرد با مشکل مواجه نشه. 

ایشون خاطر نشون کرد: پیشنهاد می شه آدمایی که دارای روده التهابی و تحریک پذیر هستن از خوردن بذر کتون دوری کرده و یا تحت نظر دکتر از اون استفاده کنن هم اینکه بانوان باردار و شیرده از مصرف اون دوری کنن. 


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *