بدن آدم روشای باحال و جذابی رو واسه فرستادن علائم اخطار دهنده داره که این علائم در واقع اسراری رو از درون بدن معلوم میسازن…     

مثلا میدونید که خندیدن پس از خوردن هر وعده غذایی چه تاثیری روی بدن داره؟ یا اینکه میدونید سفید شدن خیلی زود موها نشونه چه فرآیندی در بدنتونه.

روزنامه «دیلی میرور»، در گزارشی به چند راه حل باحال و عجیب به عنوان اسرار زندگی اشاره کرد که مطمئنا در زندگی روزمره، قابل استفاده و به درد بخور هستن:

۱-دردناک شدن مچ پا می تونه نشون دهنده مشکلات کلسترولی باشه.

به گفته کارشناسان دردناک شدن مچ پا می تونه نشونه ابتدایی از افزایش ارثی سطح کلسترول بد خون باشه. در واقع تشکیل کلسترول در دور و بر زردپی آشیل، موجب بروز این درد می شه.

راه حل چیه؟

اگه احساس کردین که مچ پاتون مدت سه روز یا بیشتر دائم درد می کنه، حتما واسه چکاپ کلسترول به دکتر مراجعه کنین، مخصوصا اگه سابقه خانوادگی دچار شدن به مریضی قلبی رو دارین.

۲-قوی بودن ریه ها نشون دهنده کاهش خطر دچار شدن به فراموشی است.

تحقیقات نشون میده که فعالیت ضعیف و بد ریه ها موجب می شه که اکسیژن کمتری به مغز برسه و در نتیجه خطر دچار شدن به زوال عقل و فراموشی زیاد میشه.

واسه جبران این مشکل تلاش کنین تنفس عمیق انجام بدین اینطوری که پنج ثانیه عمل دم و پنج ثانیه عمل بازدم هوا رو انجام بدین. این کار موجب تقویت ریه ها می شه چون اکسیژن رو به مقدار کافی و مناسب به مغزتون میرسونه. اگه این کار رو شش نوبت در روز تکرار کنین، ریهاتون ۲۰ درصد قوی تر می شن.

۳-سفید شدن موها قبل از رسیدن به سن ۳۰ سالگی

نشونه مهمی از دچار شدن به مشکلات تیروئیدیه. کارشناسان تیروئید تاکید دارن که نبود تعادل در فعالیت غده تیروئید موجب مشکل در تولید رنگدانها در پیاز مو می شه.

راه حل چیه؟

اگه موهاتون در سن پایین، سفید شده و علائم دیگری چون کاهش وزن، افسردگی و یا مشکلات عادت ماهانه دارین، حتما واسه چکاپ کامل و درمان به موقع به یه متخصص غدد مراجعه کنین.

۴ مریضی لثه خطر و احتمال زایمون زودرس رو زیاد می کنه.

باکتریای موجود در لثه های مریض و عفونی، موجب بروز واکنشی می شه که حاصل اون باز شدن بی موقع و زودتر از موعد معمولی دهانه رحم در دوران بارداریه.

راه حل چیه؟

هر روز نخ دندون بکشین. زنان باردار واسه اطمینان از سلامت دندون های و لثه خود باید مرتب به دندون دکتر مراجعه کنن. تحقیقات نشون میده که مشکل و مریضی لثه احتمال زایمون قبل از موعد رو ۷۰ درصد زیاد می کنه.

۵-گرم نگه داشتن پاها احتمال سرماخوردگی رو کم می کنه.

وقتی پاها سرد می شن، عروق خونی در بینی بسته و منقبض می شن که در نتیجه گلبولای سفید خون در این منطقه از مقابله با عفونتا دست میکشن و محل ورود میکروبا به بدن باز می شه.

پس پیشنهاد می شه جوراب بپوشید و مطمئن شید که با گرم نگه داشتن پاها، سیستم دفاعی بدنتون به طور کامل کار می کنه.

۶-خندیدن پس از صرف هر وعده غذایی، اندازه قند خون شما رو پایین می آورد.

کارشناسان فکر می کنن عضلاتی که ما از اونا واسه خندیدن استفاده می کنیم واسه دریافت انرژی، قندخون رو مصرف می کنن و این روند خطر دچار شدن به دیابت، چاقی و حتی بعضی از سرطانا رو کم می کنه.

پس بعد از شام در آرامش کامل روی مبل بشینین و یه مدت به تماشای فیلم کمدی مورد علاقه تون بپردازید.

۷-راه رفتن و حرف زدن همزمان، موجب کمردرد می شه.

وقتی در بین راه رفتن، صحبت هم می کنیم این کار مانع از همزمانی تنفس ما با قدم هامون موقع برخورد پاها به زمین می شه. این نبود هماهنگی، موجب می شه که بخشی از ضربه های به وجود اومده به وسیله برخورد گاما به زمین به کمر وارد شه و موجب بروز کمردرد می شه.

پیشنهاد می شه دفعه بعد اگه به هنگام خرید کردن موبایلتان زنگ زد، یه گوشه بشینین و با تلفن صحبت کنین.

۸-فشار دادن پاها روی هم مانع از ضعف کردن و بی حالی می شه.

اگه بعد از سریع برخاستن از جای خود احساس سرگیجه پیدا کردین یا حس کردین که منگ شدین و چشماتون سیاهی میره با این حرکت ساده می تونین جریان خون رو به سرعت به مغز بفرستید و ضعف و سرگیجه خود رو متوقف کنین.

اول هر دو پای خود رو روی زمین بذارین. بعد یکی از پاها رو روی پای دیگه بندازین و تا جایی که می تونین در این وضعیت پاها رو روی هم فشار بدین. ۳۰ ثانیه در این وضعیت بمونین تا خون به مغزتون برسه و حالتون بهتر شه.

۹-غفلت از کمردرد، تهدید جدی واسه مغزه.

پزشکان فهمیدن آدمایی که بیشتر از یه سال گرفتار به کمردرد هستن، ۱۱ درصد از حجم سلولای مغزی اونا در ناحیه ای که مربوط به کنترل یادگیریه، کم میشه. فشار مقابله با کمردرد این تاثیر بد رو روی سلولای مغزی برجای میذاره.

در صورت بروز کمردرد، فورا از دکتر کمک بگیرین. بیشتر کمردردها اگه زودتر مورد توجه قرار بگیرن، قابل درمان هستن.

۱۰-چاقی، احتمال بروز سردردها رو تا دو برابر زیاد می کنه.

وزن زیاد موجب التهاب در عروق خونی ناحیه سر می شه که مهمترین عامل بروز سردرد است.

واسه کاهش دردها، مبادرت به کاهش وزن کنین و واسه درمان سردردها از راهکارهای طبیعی استفاده کنین. مصرف روزانه داروهای مسکن در واقع موجب بروز سردرد می شه.

۱۱-مشکل در اندام تناسلی مردونه می تونه علامت آسیب قلبی باشه.

آخرین تحقیقات نشون داده که ناتوانی جنسی در مردان می تونه به وجود اومده به وسیله تنگ شدن عروق خونی باشه.

به درمانای اینترنتی و ماهواره ای اعتماد نکنین عوضش واسه چکاپ کامل به متخصص مراجعه کرده و قبل از هر چیز به دکتر خود اطمینان کنین.

۱۲-قوز کردن، ولع شما رو به خوردن شیرینی شدید شدن می کنه.

پزشکان فکر می کنن که قوز کردن جریان خون رو به مغز کم می کنه و در نتیجه ولع خوردن مواد قندی رو شدید شدن می کنه چون در صورت کاهش جریان خون در مرکز اشتها در مغز، گلوکز کمتری به این عضو اصلی می رسه در حالی که گلوکز مهمترین غذای مغز است.

راه حل چیه؟

همیشه صاف بشینین و پاهای خود رو روی زمین بذارین. ستون فقرات خود رو بکشین و شکم خود رو به داخل بکشین طوری که کمر شما به سمت صندلی کشیده شه.

۱۳-داروهای سرماخوردگی، تاثیر بد روی توان باروری دارن.

داروهای سرماخوردگی که واسه خشک کردن ترشحات بینی استفاده می شن در عین حال می تونن موجب کاهش مخاط دهانه رحم شه و در نتیجه باروری رو مشکل می سازه.

پس پیشنهاد می شه: به جای داروهای ضد احتقان از درمانای معمولی مثل ویکس استفاده کنین.

منبع:seemorgh.com

جمع آوری سلامت اکاایران جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *