از جرمگیری دندان ها نترسید | بیماری

: از جرمگیری دندون ها نترسین

: واسه رعایت همیشگی بهداشت دهن و دندون جرمگیری دندانا لازمه . جرمگیری به وسیله دندون دکتر انجام شده و با اینکه افراد با مراقبتای دهن و دندون و به کار گیری مسواک و نخ ندان می تونن همیشه دندانایی براق داشته باشن اما به دلیل تجمع پلاکای موجود روی دندانا در مرور زمان باید جرمگیری انجام شه . عمل جرمگیری دو نوع داره . نوع اول مربوط به افراد با جرمگیری کم که جرمگیری سطحی نامیده می شه و درآن دندانپزشک با به کار گیری یه جرمگیر دندون یا به صورت دستی پلاکای موجود روی دندانا رو نابود می کنه و نوع دوم اون جرمگیری با وسایل التراسونیک که در اون دکتر با به کار گیری یه دستگاه کوچیک و سر فلزی اون پلاکا رو از روی سطح دندانا و لثه پاک کرده و از اسپری آب واسه شستن جرم و سرد نگهداشتن سر دستگاه کمک میگیره . دندون دکتر با معاینه دندون نوع جرمگیری مناسب واسه شما رو انتخاب می کنه .

بعضی وقتا بنظر میاد که با جرمگیری دندانا لق شده و این عمل واسه سلامت دندانا مضره اما جالبه بدونین این دندونای لق شمان که با تجمع پلاکت در دورو برشون ثابت می مانند و شما تصور می کنین جرمگیری باعث لق شده انا شده درصورتیکه از قبل به دلیل بی توجهی به مراقبتای دهن و دندون و هم اینکه تحلیل استخون نگهدارنده دندون لق بودن . اگه دندون سالمی دارین پس از جرمگیری رضایت بیشتری دارین . تصور غلط بعدی اینه که افراد فکر می کنن جرمگیری درد داره اما باید گفت چون نوک قلم دستگاه جرمگیری با ایجاد لرزش و ضربه های بسیار کوتاه روی جرما اونا رو نابود می کنه شما هیچ دردی احساس نمی کنین. پیشنهاد می شه افراد دست کم سالی یه بار جرمگیری بکنن .

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Theme BCF By aThemeArt - Proudly powered by WordPress .
BACK TO TOP