از تیروئید چشمی چه میدانید | بیماری

از تیروئید چشمی چه میدانید | بیماری

:  

: از تیروئید چشمی چه می دونین

مشکل تیروئید چشمی چیجوری ایجاد می شه این آسیب چه نشونه هایی داره و در چه آدمایی بروز میکنه وقتی عضلات پشت کره چشم بزرگ می شن این مشکل بروز میکنه درد و ناراحتی هنگام پلک زدن و احساس جسم خارجی در چشم می تونن خبر از بروز این مریضی در بدنتون بدن .تلاش کنین با مشاهده هر کدوم از این نشونه ها در بینایی تون خیلی سریع به دکتر مراجعه کنین .

مهران زمان زاده در مورد علائم تیروئید چشمی گفت: تیروئید چشمی یه مریضی خودایمنیه که طی اون آنتی بادی هایی داخل بدن ترشح می شه.

ایشون اضافه کرد: این آنتی بادیا می تونن بر غده تیروئید اثر گذاشته و بافتای پشت کره چشم و سطح چشم رو تحت تاثیر بذاره.

متخصص غدد و بیماریای داخلی اضافه کرد: این تاثیرگذاری موجب می شه عضلات پشت کره چشم بزرگ شه و چربیای اون زیاد شه، درنتیجه طی مراحل پیشرفته مریضی به بافتای فیبروز تبدیل می شه که این تغییرات باعث ایجاد علائم بالینی مریضی می شه.

ایشون تاکید کرد: بعضی وقتا در مراحل اولیه و بدون اینکه بیرون زدگی یا زل زدگی چشم ایجاد شده باشه مریض احساس جسم خارجی در چشم و درد و ناراحتی هنگام پلک زدن داره که این موارد هم جزء علائم اولیه تیروئید چشمی بشمار میره.

متخصص غدد و بیماریای داخلی گفت: آدمایی که دچار اینجور نشونه هایی می شن حتما باید به متخصص مراجعه کرده تا در مراحل اولیه مریضی تشخیص داده شده و از پیشرفت اون جلوگیری شه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *