:  

شما از تونیکای پوستی چه میدونید؟ میدونید پوست رو تازه می کنن و با نابود کردن باقیمانده های چربی از روی پوست حسابی اونو تمیز می کنن و در نتیجه مانع باز شدن بیشتر از اندازه منافذ پوستی می شن و پیری رو هم به تعویق میندازن؟ ارزون ترین راه واسه بازکردن منافذ اینه که خیلی ساده صورت خود رو زیرآب سرد بگیرین تا تموم آلودگیا از روی اون پاک شه اما به طور حتم نمی خواین فقط به یه شست وشوی ساده با آب سرد اکتفا کنین به خصوص با این هوای آلوده شهر ما که در طول روز حسابی شکلای جور واجور آلاینده ها رو روی پوست می نشاند، باید بتونین انگار این آلودگیا رو پاک کنین. چی بهتر از مواد طبیعی که هم ارزون هستن و هم موثر همه این مواد رو از عطاریا می تونین جفت و جور کنین.

کلا تونیکای پوستی تشکیل شده از عصاره گیاهان علفی، گلا، سرکه، گلاب، آب شکوفه پرتقال یا نارون کوهی و بقیه عصاره های ملایمه البته بعضی وقتا هم مقدار کمی گلیسیرین به اونا اضافه می کنن تا مناسب پوستای خشک یا معمولی شه.اگه پوست چربی داشته باشین باید از مقدار بیشتری نارون کوهی استفاده کنین انتخاب تونیک با در نظر گرفتن نوع پوست کلا تونیکای پوستی تشکیل شده از عصاره گیاهان علفی، گلا، سرکه، گلاب، آب شکوفه پرتقال یا نارون کوهی و بقیه عصاره های ملایمه البته بعضی وقتا هم مقدار کمی گلیسیرین به اونا اضافه می کنن تا مناسب پوستای خشک یا معمولی شه.اگه پوست چربی داشته باشین باید از مقدار بیشتری نارون کوهی استفاده می کنن

چیجوری تونیک رو استفاده کنین

معمولا باید با یه تیکه تنظیف یا پنبه آرایشی سفید تونیک یا جمع کننده رو به آرومی روی صورت بمالید، اما اگه پوست شما به نظر تنبل و پژمرده میاد، باید کار بیشتری کنین و با حرکات تند و سریع ضربه ای، پوست رو ماساژ بدین. جوانسازی از این روش موجب تحریک جریان خون به سمت پوست شده و باعث می شه که پوست هم به طور طبیعی جواب داده و سلولا رو تغذیه کنه (مثل آویزون کردن سر از لبه تخت که خون رو به صورت میکشونه). از یکدست نمناک یه بالشتک کوچیک جفت و جور کنین. اونو با تونیک پوستی خود مرطوب کنین و روی پوست ماساژ بدین. روی گردن و چانه بیشتر از جاهای دیگه مانور بدین اما از جاهایی که عروق اونا شکسته ان، دوری کنین حواستون باشه که بهتره روی گونه ها فشار زیادی وارد نکنین.

پوست رو کامل ضدعفونی کنین

تونیک گلاب و نارون کوهی در بین همه تونیکا، مشهورترینه، چون ترکیبی از گلاب خوش رایحه و نارون کوهی درمون بخش است. در برزیل، نارون کوهی به عنوان درمان گر عجیب شناخته شده. از اون به عنوان یه ماده ضدعفونی کننده واسه کاهش تورم و آماس و به عنوان سفت کننده پوست استفاده می شه. واسه ساخت این لوسیون، خیلی ساده سه چهارم فنجون گلاب رو با یه چهارم فنجون نارون کوهی مخلوط کنین. اگه دارای پوست چرب هستین، می تونین نسبت ترکیبات گلاب و نارون کوهی رو برابر بگیرین.

آرامش دهندگی اون حرف نداره

با عرق گل و گیاهان علفی، از همه نوع، تونیکای پوستی دل انگیز و معطر و بسیار مؤثری به دست میاد. این تونیکا دارای خصوصیات برگردانندگی (به حال اول)، آرامش دهندگی و تمیزکنندگیه. دستورالعمل اصلی یعنی ۲قاشق سوپ خوری از گیاهان علفی و گلای خشک یا تقریبا ۳مشت پر از گیاهان علفی و گلای تازه در نیم لیتر آب. آب جوش رو روی گیاهان علفی بریزین تا روی اونا پر شه. این کار باعث می شه که کیفیت خوب اون با بخار از بین نره. بذارین گیاهان علفی، دست کم به مدت ۲۰دقیقه در آب غوطه ور باشن، اما ۲ساعت بهتره. بعد اونو صاف کنین و در بطری بریزین.

التهابا رو فرو می نشاند

۳ تا ۴ قاشق سوپ خوری از برگای ختمی رو با یه چهارم لیتر آب مخلوط کنین، در اونو بذارین تا به مدت ۵ دقیقه به آرومی بجوشه. ۲۰دقیقه به حال خود بذارین، بعد اونو صاف کنین. تونیک دلخواه آماده س. ختمی درختی دارای خصوصیات آرامش دهندگی باارزشیه. اعراب بادیه نشین بسیار ازش استفاده می کنن

پوست رو درمون بدین

گل همیشه بهار به دلیل خصوصیات درمون بخش معروفه. واسه ساختن این تونیک می تونین از گلای خشک شده یا تازه اون استفاده کنین. روش فوق رو در مورد جفت و جور عرق گل و گیاهان علفی دنبال کنین. واسه اینکه در طول سال این تونیک رو داشته باشین، گلا رو وقتی که به بیشترین حد رشد خود رسیدن بچینید، اونا رو در گنجه یا در مکانی که هوا به اون نخورد بذارین یا اینکه در مکانی خشک و تاریک نگهداری کنین. یه دسته بزرگی از این گلا رو خشک و اونا رو در ظروف دهن گشاد شیشه ای نگهداری کنین. عرق گل همیشه بهار رو می تونین به تنهایی استفاده کنین، یا اینکه با ۲قاشق سوپ خوری نارون کوهی مخلوط کنین و به عنوان یه تونیک پوستی استفاده کنین. این تونیک ساده به خصوص واسه پوستای چرب و لکه ای، خوبه. عرق گل همیشه بهار، در کرمای صورت قدیمی استفاده بسیار داشته و شما می تونین در دستورالعمل دلخواه تون، به جای آب، عرق گل همیشه بهار جانشین کنین.

گیاهان دارویی رو یه جا بشناسین

همونجوریکه در روشای قبلی گفته شد می تونین از گیاهان دیگری هم به عنوان تونیک استفاده کنین مثلا ناامیدی بنفش و گل شمعدانی به دلیل خصوصیات ضدعفونی کننده اونا، برگای زنبق و پیچ امین الدوله به دلیل اثر ضدالتهابی، گل لیموترش به عنوان یه تمیزکننده خوب، اسطوخودوس به دلیل خاصیت آروم بخشی اش، هم اینکه بوی تازه و دل انگیز اون و قاصدک که به دلیل درمون پوستای رنگ پریده مشهوره همه می تونن به کمک پوست شما بیان.

لکا رو پاک می کنه

عرق گل آقطی اثر پاک کنندگی مطلوب روی پوست داره و واسه پاک کردن پوست از لکه و لطیف ساختن اون استفاده می شه. دارای اثر تسکینی و التیامی هم هست. یه خانوم ایرلندی وقتی که واسه مراقبت در مقابل باد و سوزش نور خورشید، هیچی در دست نداشت، از عصاره گل آقطی استفاده کرد که بسیار مؤثربود. واسه ساخت اون، یه مشت پر بزرگ گل آقطی رو بشورید و ۶ قاشق سوپ خوری از گل تازه یا ۲ قاشق سوپ خوری گل خشک رو در داخل یه ظرف دهن گشاد و بزرگ ریخته، ۲فنجان آب جوش روی اون بریزین تا سطح اونو به طور کامل بگیره و بذارین که در طول شب در اون غوطه ور باشه. روز بعد، اونو صاف کنین. حالا حدود ۲ فنجون عرق گل آقطی طلایی کمرنگ با رایحه معطر دارین. عرق گل آقطی رو می تونین به تنهایی یا همراه با تونیکای ترکیبی و پیچیده استفاده کنین.

پوستای تیره رو روشن می کنه

۰۳میلی آب رو بجوشونین و حدود یه فنجون گل قاصدک و ۲ قاشق غذا خوری برگ خشک شده سدر رو به اون اضافه کنین، بذارین ۱۰ دقیقه بجوشه، بعد اونو از روی حرارت وردارین و اجازه بدین سرد شه. مایع رو از صافی رد کرده و دو قطره روغن عصاره گریپ فروت رو به اون اضافه کنین، محلول رو در ظرفی ریخته و خوب تکون بدین تا یکدست شه. هفته ای ۲ تا ۳ بار از این تونیک جهت پاکسازی پوستتون استفاده کنین، این تونیک واسه پاکسازی و تمیز ساختن منافذ عمیق بسیار موثره و تا حدودی به سفید و روشن تر شدن پوست کمک می کنه.

اگه پوستی آسیب دیده دارین

۲ عدد پرتقال آب بگیرین و با۱۰۰ میلی لیتر سرکه انگور و ۲۰۰ میلی لیتر عرق بهار نارنج مخلوط کنین تا یه تونیک مخصوص پوستای چرب بسازین، شما می تونین پس از هر بار تمیز کردن پوست از این تونیک استفاده کنین، تونیک باعث بهتر شدن و بازسازی لایه اسیدی پوست شده و پوست آسیب دیده رو بازسازی می کنه و تا حدی هم مانع بزرگ تر شدن منافذ پوستی صورتتون می شه.

پف آلودگی پلکا رو با این تونیک برطرف کنین

۳۰ گرم به دانه رو به مدت ۵ دقیقه در۲۰۰ میلی لیتر آب جوشونده، بعد این مایع لزج رو از صافی عبور بدین. پس از سرد شدن، اونو با ۵۰ میلی لیتر عرق هاماملیس مخلوط کنین. از اونجا که این تونیک بسیار ملایمه، میشه از اون واسه تمیز کردن پوست حساس دور و بر چشما استفاده کرد. پف آلودگی پلکا و تورم کیسه های اشکی رو میشه با این تونیک برطرف کرد، اینجوری که هر صبح و شب کمی از اونو به وسیله نوک انگشت اشاره با ضربه های آروم و بدون فشار روی پوست دور چشم بمالید. با به کار گیری این تونیک، ترکای پوست سریع تر درمون می شن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *