از ترک لب چگونه جلوگیری کنیم؟  | بیماری

از ترک لب چگونه جلوگیری کنیم؟ | بیماری

: از ترک لب چیجوری جلوگیری کنیم؟

مناسب ترین راه جلوگیری از خشکی و ترک خوردگی لب ها، پیشگیری از آسیب هاییه که دلیل بروز این حالت هستن. بدیش اینه این عارضه ها همه جا هستن: آب و هوای سرد و بودن در برابر نور خورشید، هوای خشک، و وزش باد موجب خشکی، ترک خوردگی، یا زخم شدن لب می شه. هم اینکه، کم آبی بدن، آلرژی های بینی و تنفس با دهن هم در بروز این مشکل واسه لب موثر هستن. داروهای خاصی مانند داروهای جوش هم می تونن باعث ترک خوردگی لبا شن.

علاوه بر نوشیدن آب فراوون و به کار گیری دستگاه مرطوب کننده واسه مرطوب نگه داشتن هوای خونه، این اقدامات ساده می تونه از خشکی و ترک خوردگی لبای تون پیشگیری کنه:

 

یکی از بدترین کارایی که می تونین واسه لبای ترک خورده تون انجام بدین، همیشه زبون زدن اوناس. وقتی بزاق دهن بخار می شه، هر روغن طبیعی که روی لبای شماس رو پاک می کنه. به جای گزیدن یا زبون زدن لبا، با مرطوب کننده های طبیعی ضدحساسیت مانند روغن بادام، روغن کاکائو و موم، رطوبت لبا رو حفظ کنین. اگه مشکل شما، تورم لبای تونه، مرهمی از ریشه زردچوبه که یه ضدالتهاب طبیعیه درست کنین.

با روغن زیتون ماساژ بدین

دو سه بار در روز لب هاتون رو با روغن زیتون که مرطوب کننده ای ضدالتهاب و شامل آنتی اکسیدان است ماساژ بدین تا تورمش فروکش کرده و نرم و روان شه. لباتون فورا خوب میشه، اما چند روزی زمان میبره تا خودش شروع به درمون پیدا کردن کنه.

از یه تی بگ استفاده کنین

لبای ترک خورده و خشک تون رو با ۳۰ ثانیه فشردن یه تی بگ خیس خورده که شامل چای مشکی است میان لبای تون، نرم و لطیف نگه دارین. پلی فنولای آنتی اکسیدان چای، به بازسازی سلولای آسیب دیده پوست کمک کرده و بازسازی سلولی رو سریع تر می کنه. اگه لازم بود، این کار رو ۳ تا ۵ بار درهفته انجام بدین.

پوست مرده رو بسابید

روش سابی کردن، یه کار خوب واسه لبای ترک خورده. یه ترفند ساده: بعد از مسواک زدن دندونای تون، با مسواک زدن لبا، ازشر پوست خشک و بدنمای لبای تون رها شید. حالا ، فورا با یه مرطوب کننده خوب، از لبای نرم و جدیدتون مراقبت کنین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *