از ترامادول بترسید | ترک اعتیاد

از ترامادول بترسید | ترک اعتیاد

 

 

 

 

رئیس بخش سم شناسی، متخصص و عضو هیات علمی پزشکی قانونی با اشاره به افزایش مصرف ترامادول در بین جوانان، گفت: مرگای به وجود اومده به وسیله سوء مصرف این ماده هم تو یه سال گذشته بالا رفته.

دکتر مریم اخگری با بیان اینکه در پزشکی قانونی با یه سری مرگ به وجود اومده به وسیله مصرف داروهای ترک اعتیاد روبرو شده ایم، گفت: در بررسی این داروها، موادی رو شناسایی کردیم که دلیل این مرگا شده بودن.

ایشون با بیان اینکه از دو سال پیش مصرف ترامادول و فروش اون تحت نظارت وزارت بهداشت درآمد، گفت: بر این پایه این ماده به ازای هر نسخه فقط واسه یه بار در داروخونها به فروش می رفت و خرید اون واسه بار دوم نیازمند نسخه ای جدید بود؛ همونطور که در بحث آمفتامینا، هروئین، کوکائین و … این قانون هست.

افزایش مصرف ترامادول بین جوانان

رییس بخش سم شناسی و متخصص پزشکی قانونی از افزایش مصرف ترامادول در میان جوانان خبر داد و گفت: بدیش اینه همزمان با این افزایش مصرف، مرگای به وجود اومده به وسیله مصرف این ماده هم زیاد شده، طوری که حتی در مواردی فرد با مصرف تنها یه مرتبه ترامادول دچار تشنج و مرگ شده. ایشون با بیان اینکه قرصای ترامادول بسته بندی شده و درعطاریا هست، اضافه کرد: این در حالیه که پخش این مواد در عطاریا غیرمجازه و باید با اون برخورد شه.

اخگری با بیان اینکه در بررسی اجساد، زیادی این دارو در اونا زیاد بوده، ادامه داد: یافته های تحقیقات نشون میده که روند سوء مصرف مواد مخدر در استان تهران نسبت به دوره های قبلی تحقیقات افزایشی ۴۰ تا ۵۰ برابری داشته.

رئیس بخش سم شناسی و متخصص پزشکی قانونی گفت: افراد معتاد از این مواد به عنوان جانشین واسه ترک استفاده می کنن که در مواردی دلیل سوء مصرف و مرگ اونا می شه.

افزایش مرگای به وجود اومده به وسیله مصرف ترامادول و متادون

ایشون هم اینکه از افزایش مرگای به وجود اومده به وسیله مصرف ترامادول و متادون تو یه سال گذشته خبر داد و گفت: با در نظر گرفتن اینکه اجسادی که به پیش ما میان، گذشته مشخصی ندارن و تنها براساس گواهی فوت، مرگشون به دلیل مصرف داروی ترک اعتیاد اعلام می شه، پس نمیشه گفت که قبل از اون روند مصرف چیجوری بوده.

منبع : ایسنا

جمع آوری سلامت اکاایران جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *