: پربیننده ترین هـا

مضرات رژلب

کمتر خانمی باور می کنه که پشت چهره پر زرق و برق لوازم آرایش، اینجور مشکلات خطرناکی کمین کرده باشه، اما بدیش اینه همینطوره و معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد بر این موضوع، صحه میذاره.

دکتر محمد حسین مصدق با بیان اینکه پوست آدم ارگانی زنده س که توانایی جذب داره، گفت: این عضو خیلی راحت می تونه ترکیبات مورد استفاده رو وارد گردش خون کنه. از اونجا که ترکیبات فراوردهای آرایشی و بهداشتی غیراستاندارد و غیرمجاز بیشتر از مقدار مجازه و از هیچ قانونی پیروی نمی کنه، مصرف اونا عواقب و مشکلات شدید و بعضی وقتا غیر قابل جبران برجای میذاره.ایشون سرب رو به عنوان یکی از مصادیق این ادعا شمرد و گفت: بیشتر از نصف رژ لبا شامل سرب هستن که این آلودگی در شکلای جور واجور قرمز رنگ بعضی از مارکا بیشتره. آلودگی سرب در دراز مدت، دلیل کاهش یادگیری و ایجاد مشکلات رفتاری در افراد می شه.

دکتر مصدق با تاکیدبر اینکه مصرف مقادیر سمی سرب، باعث کاهش بهره هوشی به خصوص در کودکان هم می شه، گفت: این ماده خشونت رو در افراد زیاد می کنه. هم اینکه دیگه ترکیبات شیمیایی استفاده شده در مواد آرایشی مانند مواد محافظی، ارتباطی مستقیم با رشد تومورهای سرطانی مخصوصا سرطان سینه دارن و ترکیب آلومینیوم هم متهم به سرطان سینه س.

ایشون در آخر به ارائه یه راه حل به خاطر کاهش مشکلات لوازم آرایش پراخت و گفت: اصلا از فرآورده های پخش شده خارج از کانال سازمان غذا و دارو استفاده نشه و حساسیت و ملاحظاتی که در مورد سلامت غذا هست، باید در مورد مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی هم وجود داشته باشه.

منبع: پرسیار

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *